Loading Renginiai

« All Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Amerika pirtyje

2023-05-31 19:00

10 , -
am02

 

Vilkutaitis-Keturakis „Amerika pirtyje“

Režisierius: Šarūnas Kunickas

Premjera 2019-05-31

 

 

 

 

Vaidina:

Valdas Laurinavičius, Justina Mandrijauskaitė, Algirdas Barčys jaun., Rūta Baškevičiūtė- Lauciuvienė, Inga Motiejūnienė, Alvydas Danauskas, Saulius Bučinskas, Aivaras Švilpa, Šarūnas Kunickas, Daumantas Barčys.

 

Pirmą kartą buvo suvaidinta 1899 m. rugpjūčio 20 d. Palangoje, grafo daržinėje. Režisavo Povilas Višinskis ir Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. „Amerika pirtyje“ sukėlė visuotinį žmonių susidomėjimą. Tai buvo savotiška lietuvių tautos savimonės akcija, kuria grupelė žmonių pareiškė pasauliui, kad lietuviai yra, turi savo kalbą ir savo žemę.

Spektaklio siužetas aktualus ir šiandien. Pagrindinis veikėjas Vincas siuva pas nusigyvenusį ūkininką Bekampį. Karčemoje Vincas susitinka savo seną pažįstamą iš gimtojo kaimo, Antaną, kuris ieško mergos. Jis yra įsižiūrėjęs Bekampio duktę. Beje, Bekampiui reikia 200 rublių vekseliui išpirkti. Vincas, norėdamas pasipelnyti, imasi tarpininko vaidmens. Jis įkalbinėja Antaną paskolinti Bekampiui pinigus, nes tai „būsiąs geriausias kelias į žentus“. Agota susižavi Vinco pasakojimais apie Ameriką, pavagia ir atiduoda Vincui tėvo paskolintus 200 rublių, su kuriais abu žada pabėgti. Galop Vincas uždaro Agotą pirty ir vienas išdumia į Ameriką.

Legendinė J. Vilkutaičio-Keturakio komedija pirmą kartą parodyta prieš 120 metų. Minėdami šią sukaktį, atiduodame duoklę Lietuvos teatro  istorijai. Spektaklis vaidinamas aukštaičių tarme.

 Spektalį dovanoja Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Išsamiau

Data:
2023-05-31
Laikas:
19:00
Kaina:
10 , -
Renginiai Kategorija:
Renginiai Žymės:
,

Vieta

Utenos Kamerinis teatras
Maironio g. 8
Utena, LT-28142 Lietuva
Telefonas:
+37062191288
Internetinė svetainė:
www.ukteatras.lt

Organizatoriai

Utenos kamerinis tetras
Internetinė svetainė:
ukteatras.lt

1 Komentaras

  • Emilija
    Posted 2023-04-16 12:18 0Likes

    Ačiū už puikų Jūsų teatro pasirodymą su spektakliu „Amerika pirtyje” Kauno kultūros centre balandžio 14 dieną. Puiki vaidyba, graži aukštaitiška šnekta.
    Dar kartą ačiū už puikias akimirkas

Rašyti komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.